تبلیغات
دهیاری روستای باغ آسیا - باغ آسیا
دهیاری روستای باغ آسیا
روستای سبز با همت مردم
جمعه 20 مرداد 1391

باغ آسیا

جمعه 20 مرداد 1391

نوع مطلب :

به نام خدا

طرح هادی روستای باغ آسیا از 10سال پیش شروع شده  وتا كنون 20%آن به بهره برداری رسیده است در حالیكه قسمت اصلی روستا بدون بهسازی باقی مانده است . تبعات ناشی از عدم اجرای كامل آن مانند بیمای های تنفسی ناشی از گرد و خاك  كوچه و خیابان و در معرض سیلاب بودن هسته مركزی روستا و عدم دسترسی سریع وسائط نقلیه امدادی در موقع بحران مردم روستا را تهدید می كند  به طوری كه اگر بارندگی در فروردین ماه ادمه پیدا می كرد سیلاب كه تا ابتدای ورودی روستا آمده بود به علت عدم جدول كشی و تعبیه مسیر خروجی آب سیلاب روستا را فرا می گرفت.

قبور مطهر شهدای روستای باغ آسیا از زمان دفن مانند قبور افراد عادی دست نخوره و در حال تخریب می باشد و طرح بهسازی برای قبور مطهر 14 شهید روستا تعریف نشده است كوتاهی نهاد های مسؤل در امور شهدا كاملا واضح است . وقتی نسبت به قبور مطهر شهدا كوتاهی صورت پذیرد چطور می توان انتظار داشت تا فرهنگ شهادت در جامعه فراگیر شود

پیشهادات:

بهسازی قبور مطهر شهدا در 5قسمت مجزا با توجه به پراكنده بودن آنها

ایجاد فضای سبز و قرص نهال های زیبا

ایجاد یادمان شهدا در سه نقطه ورودی اصلی روستا و تمثال مبارك شهدا

محصور كردن بهشت عباس جهت عدم ورود وسائط نقلیه در بین مزار شهدا با نصب تابلو های مفاهیم ایثار و شهادت

طرح زیر گذر جاده اصلی باغ آسیا به سمت خیابان دانشگاه  گناباد جهت دسترسی سریع-نزدیك و كم خطر روستائیان در هاله ای از ابهام قرار دارد .این در حالی است زیر گذر فعلی كه محل عبور رودخانه از زیر جاده آسیایی  می باشد به عنوان زیر گذر وسائط نقلیه در نظر گرفه شده است . عدم ایجاد خیابانهای شمالی وجنوبی منتهی به میدان امام رضا كه در صورت ساخت برای مردم منطقه ارزشمند است باعث كم رنگ شدن میدام امام رضا گردیده است. بی توجهی طراحان طرح دو بانده كردن محور پلیس راه گناباد تا بیدخت نسبت به ایجاد زیرگذر روستای باغ آسیا واحتمالا سرفه جویی در احداث زیر گذر  باعث شده است تا  آبراه  رودخانه را به عنوان جاده و زیرگذر  تعریف كنند و میدان های امام رضا در دو طرف  زیر گذر كاملا در بستر رودخانه بنا گردد . تغییر كاربری  آبراه و احداث میدان و خیابان در بستر رودخانه و تجاوز به حریم رودخانه و ناپدید شدن آثار آن در قسمت جنوبی زیر گذز باعث گردیده تا در مواقع بارندگی زیرگذز و میدان امام رضا به دریاچه ای از سیلاب تبدیل شود و عبور و مرور به سختی انجام پذیرد و هر ساله یكی از مشكلات ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان آب گرفتگی این زیرگذر غصب شده می باشد    اداره منابع طبیعی  شورای ترافیك  شهرستان و طراحان این پروزه در این كوتاهی مقصر می باشند

پیشنهادات:

حذف یك خط زیرگذر و اختصاص آن به رود خانه قبلی

اختصاص خط  دیگر زیرگذز به وسائط نقلیه سبك و اورزانسی

باز گشایی رودخانه در قسمتهای شمالی و جنوبی زیرگذر

ایجاد زیر گذر در جاده اصلی روستای باغ آسیا

برای جلو گیری از مورد مشابه در ورودی آرامگاه علامه بهلول از زیر گذر رودخانه فصلی به عنوان جاده و زیرگذر وسائط نقلیه استفاده می شود ضمن حفظ حریم رودخانه خواهشمند است تا به فكر جاده دسترسی به آرامگاه علامه بهلول باشید.

در حالیكه در كلیه منازل شهر گناباد آب شرب بهداشتی و شیرین جاری است ولی در روستای نزدیك و چسبیده به شهر گناباد یعنی باغ آسیا فقط 3شیر آب شرب شیرین بهداشتی در نظر گرفته اند و آب لوله كشی منازل این روستا ی بزرگ غیر شرب و غیر بهداشتی می باشد. جهت پیش گیری از بیماری های واگیر دار و كلیوی  برای كهنسالان و افرادی كه از شیرهای  آب شیرین دور هستند و  حال كه همه در پیش قانون با هم برابر هستند دارا بودن آب شرب شیرین بهداشتی  كه در نزدیك روستاست  و لوله آن به داخل روستا هم آمده لازم است.

پیشنهادات:

انتقال آب شیرین به سیستم لوله كشی روستا

ایجاد سیستم دوگانه آب شرب  و آب ریخت و ریز

در این روستا قیمت آب غیر شرب مانند  قیمت آب شیرین سایر روستاهاست

بلوار امام رضا حد فاصل پلیس راه گناباد تا شهر بیدخت كه قسمتی از جاده ترانزیتی مشهد به زاهدان می باشد و از منطقه مسكونی- تجاری عبور می كند در تاریكی به سر می برد . گذر گاه  یا پل عابر پیاده ندارد و عبور مرور اهالی باطراف بلوار خصوصا در شبها در تاریكی و حادثه خیز می باشد. دستور ضرب الاجل استانداری خراسان رضوی  جهت روشنایی این محور هم كار گشا نبوده است.

پیشنهادات:

احداث   7گذر گاه عابر پیاده در روبروی شهرك صنعتی – آرامگاه علامه بهلول – پایانه مسافربری – خیابان دانشگاه – میدان آزادی – خیابان قائم نوغاب و بیدخت

روشنایی كامل بلوار امام رضا و خیابانهای منتهی به آن

ایجاد كمر بندی از بیدخت تا فرودگاه  جهت انتقال وسائط نقلیه سنگین به بیرون از شهر

رود خانه فصلی روستای باغ آسیا كه از سمت جنوب گناباد به این روستا امتداد دارد در چند نقطه مسدود بوده است و سیل 4 ماه قبل نیز اگر نیروهای امداد گر ستاد حوادث غیر مترقبه وارد عمل نمی شدند سیلاب وادرد روستا می شد با توجه به گود بودن هسته مركزی و قدیمی روستا  و عدم راه خروجی باعث صدمات جدی به منازل می شد ایجاد پل بر روی رودخانه در خیابان شهدای5باغ آسیا كه جاده راقطع می كند همجنین ایجاد كانال در میدان شهدا شهرك شهید مدنی جهت عبور سیلاب و باز گشایی رودخانه مذكور در نقاط مسدود شده جهت جلوگیری از ورود سیلاب به داخل روستا در موقع بارندگی و ایجاد سیل لازم است.

پیشنهادات:

ایجاد پل خیابان شهدا  بر روی رودخانه 

ایجاد كانال سرپوشیده در میدان شهدای شهرك شهید مدنی

بازگشایی  و بازدید دوره ای جهت عدم انسداد رودخانه از میدان بلال تا انتهای روستای بیلند

روستای باغ آسیا با 2000نفر جمعیت و روستای باغ آسیا با جمعیت 5000نفر جمعیت دارای یك نقشه طرح هادی می باشد عدم تفكیك نقشه هر روستا باعث اختلاف بین دهیاریها در طرح هادی و عدم تعیین مرز بین دو روستا موجب اختلافات دو روستا و تشدید تفرقه بین اهالی می باشد تفكیك و تعیین مرز بین دو روستا باعث رفع اختلافات خواهد بود.

 

كتابخاه عمومی شهید علی پیرزاده باغ آسیا گناباد فاقد سیستم جستجو كتاب توسط مراجعین می باشد ضمن اینكه عدم دسترسی كاربران به  اینترنت در این كتابخانه موجب دلسردی اهالی وطی طریق به مركز شهرستان جهت استفاده از اینترنت باعث اتلاف وقت آنان نیز هست ضمن اینكه تعداد زیادی از اعضای این كتابخانه به علت كمبود امكانات آن اجبارا عضو سایر كتابخانه ها شده اند

پیشنهادات:

راه اندازی حد اقل دو سیستم جهت جستجوی كتاب توسط مراجعان

راه اندازی خط اینترنت پر سرعت كه زیر ساختهای آن فراهم است

حد اقل 4سیستم جهت استفاده كاربران از اینترنت

نام كتابخانه مزین به نام شهید پیرزاده است كه نام كوچك شهید از قلم افتاده است بانام كامل  (كتابخانه شهیدعلی پیرزاده ) در مكاتبات و تابلوی سر در كتابخانه به نام امیر المؤمنین افتخار خواهیم كرد.

ورودی المهدی روستای باغ آسیا و خیابان سردار شهید باصری(جاده قدیم از فلكه گدام تا زیر گذر ) كه ترافیك ورودی و خروجی روستاهای بیلند و باغ آسیا را بر عهده دارد در تاریكی به سر می برد مسكونی بودن نقاط فوق  و تردد عابران پیاده در شب باعث ترس و واهمه مجاورین این خیابانهای  تاریك  می شود ضمن اینكه عرض كم خیابان سردارشهید باصری جوابگوی ترافیك 10000نفری منطقه نمی باشد.

انتهای خبابان قائم باغ آسیا كه به شهرك آیت ا...مدنی ختم می شود بعد از احداث بلوار امام خمینی مسدود شده است در حالیكه در خیابان جنب پایگاه مقاومت شهدا شهرك مذكور بلوار امام بریدگی دارد با توجه به اینكه تردد خیابان قائم بیشتر و خیابان اصلی محسوب می شود بازگشایی انتهای آن لازم و ضروری به نظر می رسد.

میان دبیرستان غلامیان و مدرسه شهید باصری باغ آسیا خیابانی قرار دارد كه قبل از احداث بلوار امام خمینی مورد تردد بوده است حال كه عبور و مرو به بلوار امام منتقل گردیده است پیشنهاد می گردد با توجه به اینكه خیابان قائم 19پشت دبیرستان غلامیان واقع است  جهت استفاده بهتر خیابان قائم21 مسدود و این خیابان كه در وسط دو مدرسه است جهت احداث سالن چند منظوره به آموزش و پرورش تحویل گردد تا عبور و مرور دانش آموزان با خطر كمتر و مزاحمت كمتر و بهره وری بیشتر از منطقه صورت پذیرد

مزایا:

استفاده بهتر و كامل از قائم 21و حذف آن از وسط دو مدرسه

یكپارچگی دو مدرسه راهنمایی ودبیرستان دخترانه

عدم مزاحمت تردد وسائط نقلیه از میان مدارس آموزشی

 
How long do you grow during puberty?
پنجشنبه 23 شهریور 1396 03:43 ب.ظ
Very energetic blog, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?
How do you get Achilles tendonitis?
یکشنبه 12 شهریور 1396 12:37 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر